szombat, augusztus 08, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

19.12.03.

Pénzügyi pályázat

A Pénzügyminisztérium „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán sikerrel szerepeltünk

Alapítványunk a Pénzügyminisztérium által 2019. augusztus 14-én kiírt „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán 3 000 000 Ft támogatást nyert. Ezt az összeget a pályázathoz benyújtott „Pénzügyi ismeretek bővítése a Suli(köz)ért, avagy vállalkozásunk egy KÖZÉRT, a közért   elnevezésű iskolai programunk megvalósításához használhatjuk fel.

A programunk legfőbb célja iskolánk tanulói pénzügyi tudatosságának fejlesztése.

A bekapcsolódó diákok olyan hasznos ismeretekre tesznek szert a részvétel által, ami segíteni fogja őket a gazdaságilag és pénzügyileg stabilabb jövő megalapozásában. Szeretnénk megtapasztaltatni programok által, hogy a pénzügyi tudatosság az értelmes lét fontos része, meg lehet tanulni jó döntéseket hozni, amelynek szükséges feltétele a megfelelő tudás.

A külső helyszíneken a kis-, közép- és nagyvállalkozások, pénzintézetek működéséről gyűjtenek tapasztalatokat, élményeket. Ezek a foglalkozások oly módon formálják a tanulók szemléletét, hogy képessé váljanak a rendelkezésükre álló forrásokkal való gazdálkodásra, beleértve a pénzzel való bánni tudást is. Így a programunk által a felújított, felszerelt tankonyhánk hasznosítására épülő “vállalkozás” beindításához szükséges ismereteket megszerezhetik a diákok.

A matematikai, pénzügyi ismereteket ötvözve a programozással a tanulók saját fejlesztésű, modernizált „Gazdálkodj okosan!” társasjátékot alkotnak. A sajátfejlesztésű játék sikeres tesztelése után iskolai programokon mindenki által elérhető lesz, sőt versenyt is beterveztünk a felsősök részére.

A pályázat keretein belül beszerzésre kerül többek között 3d nyomtató, lamináló gép, színes lézernyomtató és tabletek.

A projektbe bevont osztályok: 3.a, 3.b, 6.a, 6.b, 7.d, de más osztályból is várjuk az érdeklődő diákok jelentkezését a szakkörökre, melyekről a részletes információk hamarosan elérhetők lesznek.

Hisszük, hogy a mai iskolának alapvető szerepet kell vállalni abban, hogy a tanulók tudatos fogyasztókká váljanak, és környezet- és egészségtudatos egyénekként nőjenek fel.

Borosné Hegedűs Ilona, Koller István, Pap-Gömöry Erika, Szliváné Rab Mária, Valkai-Bartók Ildikó

pedagógusok

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterMúlt hónapban193283

elerhetoseg

Ma, László napja van. Holnap Emőd napja lesz.