péntek, január 27, 2023
Muzsikás együttes koncertje Az új év első hónapja sem telt el rendezvény nélkül. Iskolánkban vendégeskedett január 25-én A Muzsikás együttes. Rendhagyó énekóra keretében magyar népzenei ismeretterjesztő koncertet adtak tanulóinknak.  SAJTÓMEGJELENÉS
Szabadidős foglalkozás 01.25. Január 25-én a hónap utolsó szabadidős foglalkozását tartottuk. Az óvodások szép számban jelentek meg. A gyerekek alig várták, hogy milyen érdekes feladatokkal fognak megismerkedni. A gyerekek egyik csoportja az okostábla segítségével rajzoltak és számoltak.
Sulikuckó 01.18. Téli szünet után az első Iskolaváró Sulikuckó programunkra került sor. A gyerekek lelkesen jöttek, alig várták a találkozást. Új gyerekek is érkeztek a foglalkozásainkra, ezért először megismerkedtek a gyerekek a tanítóinkkal és egymással is.
Szabadidős foglalkozás 01.11 Január 11-én volt az év első Szabadidős foglalkozásunk, amire szeretettel vártuk az óvodásokat. A gyerekek egyik csoportja nyelvi foglalkozáson vett részt, miközben játékosan tanulták a szavakat, kifejezéseket, angolul a gyerekdalokat, közben jól szórakoztak. A végén a dalokat el is játszották a tanító segítségével.
Nevet kapott iskolánk sportcsarnoka A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola sportcsarnoka ettől a naptól kezdve Győrfi Pál nevét viseli, aki ugyan egészségi állapota miatt nem lehetett jelen, de lányai – Győrfi Gabriella és Erika – meghatottan vették át a névadónak szóló díszoklevelet. SAJTÓMEGJELENÉS
Szakmai látogatás Németországban A 2022-1-HU01-KA121-SCH-000065717, számú Erasmus+ akkreditációs pályázattal 2022. november 28- december 2-a között szakmai úton vett részt iskolánkból hat pedagógus. A tanulmányi látogatás célja a német iskolarendszer felépítésének és működésének a megismerése, tapasztalatok cseréje, jógyakorlatok megosztása.
Sulikuckó 12.07. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten december 7-én a Sulikuckó keretében egy meglepetéssel kedveskedtünk az óvodásoknak. Idén a Mikulás műsort iskolánk 3. a osztályos tanulói készítették, amit ezen a napon bemutattak a hozzánk ellátogató óvodásoknak és szüleiknek.
Sulikuckó 11.30. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten november 30-án Szabadidős foglalkozásainkra vártuk az óvodásokat. Az gyerekek egyik csoportja az okos tábla segítségével interaktív, fejlesztő játékokat játszottak. Nagyon érdekesnek tartották a foglalkozást.

Alapítványunk bemutatása

unnamed

A projekt címe: Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok Kecskeméten

A projekt száma: EFOP - 1.8.5 -17 -2017-00004

Elnyert támogatás:  20 000 000 Ft

A támogatás intenzitása : 100%

A kedvezményezett neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány

A projekt megvalósulása: 2018.01.01- 201812.31

Tevékenységek:

• Ismeretterjesztő kirándulások Budapestre
  • Szemléletformálás, ételkóstolók
  • Ismeretterjesztő előadások, foglalkozások
  • Főzőversenyek
  • Dietetikai szaktanácsadás
  • Egészséges táplálkozást népszerűsítő programok híres személyiségek bevonásával
  • Fűszerkert, tankert működtetése
  • Ivókutak beszerelése

Ezzel párhuzamosan megvalósult a tankonyha teljes átépítése, felújítása a konyhafelszerelési eszközök beszerzése. Biztosítottuk ivókutakból a vízvételt , és a tankonyha folyamatos használatát.

A Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat.

Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is.

A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.

Sajtó:

BAON:

M1 csatorna

Hírös.hu

Ismertető iskolánk alapítványáról:

Alapítva: 1992. decemberében.

Az alapítvány neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány, székhelye: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Bankszámlaszáma: 11732002-20089670

Adószáma: 18341481-1-03

Az alapítvány célja: Segíti az iskola tanulóinak tárgyi és a kor követelményeihez alkalmazkodó, minél eredményesebb oktató-nevelő munkát. Az alapítvány fenti céljai elősegítése érdekében közhasznú tevékenységeket folytat:

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

2. gyermek és ifjúságvédelem, érdekképviselet

3. hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének biztosítása

SULIKUCKO

A támogatás formái:

- az iskola költségvetésében nem biztosított, de szükséges tárgyi feltételek kialakítása, oktatási segédeszközök beszerzése,

- az épület helyiségeinek célszerű átalakítása, bővítése,

- az iskola fő nevelési célkitűzéseinek megvalósításához szükséges személyi és tárgyi feltételek kialakítása kiemelten: anyanyelvi nevelés, idegennyelvi oktatás, háztartási ismeretek, informatika oktatás, egészséges életmódra nevelés, természettudományi szemléletmód fejlesztése, tehetséggondozó szakkörök segítése, támogatja a külföldi iskolákkal létesített cserekapcsolatokat, jutalmazza a legkiválóbb tanulókat, anyagilag hozzájárul a nyári táborozásokhoz, osztálykirándulásokhoz, túrázásokhoz, támogatja a kulturális rendezvényeket, az országos, nemzetközi versenyeken részt vevő tanulókat segíti, jutalmazza.

JUHARAz elbírálásra a 7 tagú kuratórium jogosult. Köszönetet mondunk azoknak, akik eddig és ezután is önzetlenül támogatják munkánkat.

Alapítványunk kuratóriuma

Ma, Angelika napja van. Holnap Károly és Karola napja lesz.