szerda, november 21, 2018
Csányi Sándor előadása A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola a Menő Menzák uniós pályázathoz kapcsolódva, annak  keretében hírességeket hív meg vendégségbe. November 19-i vendégünk volt Csányi Sándor Jászai Mari díjas színész, érdemes művész, aki mesélt gyerekkoráról, iskolai éveiről, a színészetről,pályafutásáról valamint, hogy hogyan kapcsolódik életéhez az egészséges életmód.
Nyílt Nap az óvónők részére Iskolánk 2018. november 14.-én szerdán nyílt napot tartott a kecskeméti óvodák óvónői számára. Az első két órában az első osztályokban, magyar és matematika órákon vettek részt. Összesen 7 kecskeméti (Bíró Lajos utcai, Forradalom, Juhász utcai, Klapka, Csongrádi, Árpádvárosi, Hosszú utcai) óvodából, 14 pedagógus látogatott el hozzánk.
Adventi koncert A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola NAGYKÓRUSA tisztelettel vár minden érdeklődőt ADVENTI KONCERTJÉRE Időpont: 2018. december 14. péntek 16:30 Helyszín: Kecskeméti Nagytemplom Közreműködik: Iskolánk nagykórusa, szólóénekesek Művészeti vezető: Lajos Péterné Kákonyi Réka
Mesemondó Verseny Idén is megrendezésre került november 8-án az iskolai Mesemondó Verseny az 5-6. évfolyamos tanulók között. A megmérettetésre sok vicces és tanulságos mesét hoztak magukkal a gyerekek, amit nagy beleéléssel, szép kiejtéssel, ahol a szöveg megkövetelte tájszólásban adtak elő.
Fotópályázat Ugye te is szeretsz jót cselekedni? De mit jelent számodra a jó cselekedet? Készíts róla egy fényképet! A legjobb, legötletesebb, legmeghatóbb fotókból kiállítás szervezünk az iskolában!
Október 23-i megemlékezés 2018. október 23-án a városi ünnepi megemlékezésre és koszorúzásra került sor. Az emlékező beszédet Dr. Boross Péter volt miniszterelnök a Szabadságharcosokért Közalapítvány Elnöke mondott. A városi emlékműsort iskolánk a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. b osztálya tartotta.
1956-ra emlékeztünk Az ünnepi emlékműsorban a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolájának 8.b osztályos diákjainak előadásával kezdődött. Bemutatták az 1956. október 23-tól november 4-ig történteket. Játékukban eredeti hangfelvételeket és modern zenéket ötvöztek. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.

Fogódzó bemutatása

A "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület 2003 óta működik az iskolánkban.

Célja:

ˇ        Anyagi és érzelmi segítséget nyújtani azon gyerekek számára, akik akár a szülők válása, akár a család megromlott anyagi helyzete, akár a szülők életmódja miatt nem tudnak szerető család védőszárnyai alatt felnőni.

ˇ        Az Egyesület erkölcsi és anyagi segítséget nyújt azoknak a családoknak is, akik bármilyen okból / pl. súlyos betegség, munkahelyi elbocsátás / krízishelyzetbe kerülnek

ˇ        Az Egyesület szociális támogatást kíván nyújtani azoknak a gyermekeknek is, akik - bár otthoni környezetük rendezettnek mondható, anyagi lehetőségek hiányában elesnének olyan lehetőségektől /pl. osztálykirándulás, táborozás, üdülésen való részvétel/, amelyek a korosztályuk többsége számára megadatik.

ˇ        Anyagi támogatást nyújtunk azoknak a családoknak is, ahol a gyermek súlyos betegsége miatti kezelések meghaladják a család anyagi lehetőségeit.

FOGODZO.04

Az alakulás utáni első években, a szülőknek és pedagógusoknak nagylelkű adományai tették lehetővé a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület számára, hogy segíteni tudja az iskolánkba járó rászoruló gyermekeink: ruházkodását, élelmezését, iskoláztatását, orvosi, és egyéb kezelését, akár külföldön is. Néhány tanuló számára kifizettük az ebédjét, szakköri díjat, autóbuszbérletet vásároltunk a vidékről történő bejárásához, vagy éppen cipőt vásároltunk, ill. gyűjtést rendeztünk külföldi gyógykezelés finanszírozásához. A krízishelyzetbe került családoknak gyorssegélyt utaltunk ki, ha erre volt szükség. Támogatni tudtuk a készpénzadományokból az osztálykirándulásokat, a tehetséggondozást / pl. országos versenyre való elutazást /, nyári üdülést, táboroztatást. Készpénzadományokon kívül más jellegű adományt is szívesen fogadtunk / pl. ruhanemű, játék /, azokat is szétosztottuk a gyerekek között.

FOGODZO.01

Minden év májusában, - immár hagyományként - rendezzük meg a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület Jótékonysági Estjét, melynek bevételéből továbbra is segíteni tudjuk a rászoruló gyerekeket és azok családjait.

Az elmúlt évtől a jogszabályok lehetővé tették, hogy a segíteni szándékozók az adójuk "1%"-ának átutalásával is szolgálják e nemes célt.

Adószámunk: 18365098-1-03

Bankszámlaszámunk: 10201006-50226797-00000000

Ezúton is köszönjük Mindenkinek, aki segít, hogy segíthessünk!

"FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület Tagsága

FOGODZO.02

CHILDREN2020

mod_vvisit_counterMúlt hónapban121990

Ma, Olivér napja van. Holnap Cecília napja lesz.