péntek, december 06, 2019
Pénzügyi pályázat Alapítványunk a Pénzügyminisztérium által 2019. augusztus 14-én kiírt „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán 3 000 000 Ft támogatást nyert. Ezt az összeget a pályázathoz benyújtott „Pénzügyi ismeretek bővítése a Suli(köz)ért, avagy vállalkozásunk egy KÖZÉRT, a közért   elnevezésű iskolai programunk megvalósításához használhatjuk fel.
Látogatás Cipruson 2019. október 8-10-e között látogattunk el a ciprusi Agios Antonios Általános Iskolába. Az iskola Nicosia központjában, egy műemlék épületben helyezkedik el és a város legrégebbi iskolája.
Fogódzó Jótékonysági Gála Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, hogy megrendezésre kerül a FOGÓDZÓ Jótékonysági Gálaműsor, amelyen az intézmény diákjai lépnek fel, megmutatják tehetségüket társaiknak, szüleiknek, rokonaiknak és barátaiknak. November 22-én iskolánk egy időutazáson vett részt, a sportcsarnok pár órára igazi színházteremmé vált.
Újraélesztési tanfolyam Iskolánk novemberben Újraélesztési tanfolyamot szervezett, a teljes felső évfolyam részére. A közel 300 diák 2 órás foglalkozáson vett részt. A tanulók elsajátították az elsősegélynyújtás szabályait, megtanultak újraéleszteni, és a félautomata defibrillátor használatát is elsajátították.
Szépkiejtési Verseny November 7-én délután idén is megrendezésre került az Iskolai Szépkiejtési Verseny. Iskolánknak is fontos a szép és helyes beszéd megtanítása, elsajátítása a tanulók körében. A 2-4. évfolyam diákjai ezen a versenyen megmutathatták tudásukat, szép kiejtésüket.
Örökbefogadás Rohanó világunkban egyre fontosabbá válik, hogy figyeljünk környezetünkre és egymásra, hogy minden nap éljünk harmóniában a természettel és környezetünkkel, a minket körülvevő élőlényekkel és legyünk képesek megóvni környezetünk élő és élettelen értékeit.
Kódséta a méhek országában A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által kiírt pályázatra készült videó.
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.

19.10.07.

Az Operaház Nagykövetei

Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk.

DSC05588

Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal. Ezt a célt tűzték ki maguk elé azok a művészek is, akik bekapcsolódtak ebbe a programba. Az előadók a korosztályokat figyelembe véve alakították ki előadásukat, melyet személyes történeteikkel igyekeztek érdekesebbé, színesebbé tenni.

DSC05598

Az Operaház a hivatásukat, a műfajt megszállottan szerető művészeit szeretné összehozni az iskolájukat szintén megszállottan szerető pedagógusokkal.

DSC05615

A program célja, hogy egy új kulturális értelemben tágabb látókörű, operába járó fiatal nemzedéket neveljen, a saját közegükbe megszólítva.

DSC05642

A művészek személyes élményeikkel átszőtt, szakmailag magas színvonalú órákat, interaktív előadásokat tartanak, alsó és felső tagozatosoknak egyaránt.

DSC05637

Iskolánkban az idei tanévben 4 alkalommal lesznek ilyen programok.

Novemberben a gyerekeknek látogatást szervezünk az Erkel Színházba, ahol Mozart Varázsfuvola című operáján vehetnek részt.

szöveg-fotók:

Borsos Andrea

beisk20-21

PENZUGY

mod_vvisit_counterEzen héten20685

elerhetoseg

Ma, Miklós napja van. Holnap Ambrus napja lesz.