csütörtök, július 09, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

19.07.01.

Az állatmesék világa - EFOP tábor

EFOP-3.3.5-17-2017-00029

„Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program Kísérleti megvalósítása a Kecskeméti Tankerületi Központban”

EFOPTABOR.KEZMUVES.10

Szakmai beszámoló a 2019-3-27 számú tematikus hétről

2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.

EFOPTABOR.KEZMUVES.01

A napközis táborban a kreatív alkotás, önkifejezés és kulturális tudatosság kompetenciák mellett a kommunikáció és empátia fejlesztése zajlott.

EFOPTABOR.KEZMUVES.09

Célunk volt ezek mellett, hogy művészetet értő, értékelő személyiség fejlődése induljon meg. Szem előtt tartottuk, hogy gondtalan, játékokkal, élményekkel teli, tartalmas hetet tölthessenek el a gyerekek a fáradtságos tanév után.

EFOPTABOR.KEZMUVES.02

1.nap

Az első nap az ismerkedés, csoportegység kialakítása, szabályok megfogalmazása volt a cél.

EFOPTABOR.KEZMUVES.11

A program által nyújtott játékok közelebb hozták egymáshoz a gyerekeket, megtanulták egymás neveit, oldott, jó hangulat közben. Különböző anyagokkal, technikákkal ismerkedtek.

EFOPTABOR.KEZMUVES.03

2.nap

Folytattuk az ismerkedést, mozgásos, energetizáló játékok segítségével. Mesehallgatás közben egy képzeletbeli erdőben jártunk, amit a gyerekek fantáziája alapján töltöttük meg különféle növényekkel, állatokkal. Megbeszéltük, ki mit látott, hogyan nézett ki az elképzelt szereplője.

EFOPTABOR.KEZMUVES.12

Többféle technikával elkészítették a mesebeli hátteret. A nap során fejlődött a gyerekek hallás utáni szövegértés készsége, együttműködési, problémamegoldó készsége.

EFOPTABOR.KEZMUVES.04

3.nap

A nap nagy részét a Kecskeméti Vadasparkban töltöttük. Előre megbeszéltük, hogy egy tetszőleges állatot kiválasztanak, megfigyelik az élőhelyét, mozgását, táplálékát, hangját, stb.

EFOPTABOR.KEZMUVES.13

A játszótéren már közösen játszottak, a kimozdulás kiváló csapatépítésnek bizonyult. A nap végén egyénileg beszámoltak élményeikről, megfigyeléseikről.

EFOPTABOR.KEZMUVES.05

4.nap

Az előző napi tapasztalatok alapján új, vicces mesét szőttek a gyerekek. Élvezettel fogalmazták meg alliterációs bemutatkozásukat is. Képzeletben új helyszínre utaztunk, ahol formás láblenyomatukat hagyták az utókornak.

EFOPTABOR.KEZMUVES.06

5. nap

A délelőtti játék után megbeszéltük a heti tevékenységeket, programokat, s hogy kinek mi tetszett a legjobban a táborban. Írisz technikával mindenki készített egy képet, amit egy tetszőlegesen megrajzolt tájjal egészíthettek ki. Közben összegyűjtöttük a kiállításra szánt műveket, majd elrendeztük az iskolai faliújságon.

EFOPTABOR.KEZMUVES.07

Összegzés

A nyári napközis művészeti tábor a gyerekek és a résztvevő pedagógusok szerint is sikeresen zárult. A játékok és tevékenységek megvalósítása során komplex képességfejlesztés valósult meg. A figyelem, az emlékezet, a fantázia, a képzelet, a mesetudat, a gondolkodási képességek fejlődtek. Az 5 nap alatt a gyerekek a változatos programoknak köszönhetően sok új élménnyel térhettek haza. Mindenki jól érezte magát, új barátságok is kötődtek.

Szivák Ágnes

táborvezető

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterEzen héten20566

elerhetoseg

Ma, Lukrécia napja van. Holnap Amália napja lesz.