kedd, november 12, 2019
Kódséta a méhek országában A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által kiírt pályázatra készült videó.
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.

19.10.07.

Október 6-i megemlékezés

Egy nagy és szép ügy hősi vértanúja, aki lelkét visszaadta Istennek, de emléke örökké élni fog szíveinkben, emléke élni fog az utolsó magyar legutolsó lélegzetvételéig. Teleki Lászlótól vett idézettel kezdődött

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata október 6-i rendezvénye, a 170 évvel ezelőtt – 1849. október 6-án kivégzett, gróf Batthyány Lajos miniszterelnökre emlékezve.

DSC06123

DSC06137

A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.

DSC06165

Köszöntő beszédet Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester úr, emlékező beszédet Hörcsök Imre önkormányzati képviselő úr mondott.

DSC06187

A rendezvény emlékfák elültetésével zárult.

DSC06215

beisk20-21

Ma, Jónás és Renátó napja van. Holnap Szilvia napja lesz.