vasárnap, július 03, 2022
image image image image image image image image
Társastánc oktatás Iskolánkban a 2021-2022-es tanévben a Spirit Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett és tartott társastánc tanításának bevezetésére került sor. Az alsós osztályok körében heti 2 alkalommal testnevelés óra, míg a felsős tanulóknak szakkör keretében volt lehetőségük a táncoktatásra.
Nemzeti Összetartozás Napja 5. alkalommal rendezte meg iskolánk a Nemzeti Összetartozás Napját. A megemlékezéshez idén 3 településről  kapcsolódtak be  a határon túli magyar iskolák közül   Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy és Marosvásárhely. Emlékező beszédet mondott Dr. Fekete Gábor Önkormányzati  Képviselő, az értékmegőrzési bizottság elnöke. 
Szülői tájékoztató A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola egészségügyi veszélyhelyzetre tekintettel kialakított intézkedési terve 2022. június 1-től hatályát veszti.
Országos Német Nyelvi Verseny Az Országos Német Nyelvi Verseny városi, majd megyei fordulóján is továbbjutott két nyolcadik osztályos tanulónk. A döntőt május 20-án rendezték Szolnokon, a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. A húsz döntős között Polyák Marcell a 10. Baráth Bianka pedig a 13. helyen végzett. Mindketten a 8. B osztályunk tanulói. Gratulálunk!
Diákolimpia Országos Döntő Szép sikert ért el a II. Rákóczi F. Ált. Iskola lány labdarúgó csapata, a Debrecenben megrendezett országos döntőn. 20 csapat versengett egymással , lányaink 6 meccset játszottak a mérleg pedig 4 győzelem és 2 vereség lett , ezzel a IX. helyet szerezték meg. 
Madarak és fák napja "Fa nélkül egy fillért sem ér a táj. S üres a fa, ha nincs rajta madár. Én azt hiszem nem kelne föl a nap, ha nem lennének fák és madarak.” /Horváth Imre / A Madarak és fák napja a Föld napjának a testvérünnepe. A hagyomány immáron több mint százéves.
Ezüstérem a megyei döntőben Iskolánk II. korcsoportos (3-4.-es) labdarúgó csapata nagyszerűen szerepelt a Diákolimpián. Négy „lépcsőn” keresztül jutott el a megyei döntőig, ahol második helyezést ért el.
Sikeresen szerepeltek az I. korcsportos labdarúgóink A 2021/2022-es évad labdarúgó diákolimpia versenysorozata a városi selejtezőkkel indult a legkisebb korosztályunk számára. Két győztes mérkőzés után a városi döntőbe jutottunk, ahol színvonalas mérkőzések után sikerült az első helyet megszereznünk.


Játékfejlesztő szakkör – App Inventor

Az App Inventor bárki számára ingyenesen használható mobil alkalmazás fejlesztő felület, csak egy google felhasználói fiók kell hozzá.

IMG 20200923 130751

Az új programozási felületet egy egyszerű példaprogram elkészítésével sajátították el a tanulók.

IMG 20200923 131913

A grafikai tervező felület egy szimulációs környezet, ahol vizuális programozást használva fel lehet építeni az applikáció kezelő felületé, ami majdnem teljesen megegyezik azzal, amit majd a kész programban látunk. Nyomógombot és szövegbeviteli mezőt helyeztünk el és szabtunk testre.

IMG 20200923 132350

A szövegfelolvasó és a korábban már programozott gyorsulásmérőt itt is felhasználva elkészítettünk egy programot, ami a felhasználó által beírt szöveget felolvassa, telefon rázása esetén pedig egyedi üzenettel reagál. A programozás itt is blokkokkal történik, de egy sokkal komplexebb rendszerben, mint a MicroBit esetében.

IMG 20200930 130257

A második programunk egy hanggenerátor applikáció volt. A program grafikus felületének kialakításához a már korábban tanult png állományokat használtuk.

IMG 20200930 130619

Fix méretű kép állományok alkották a nyomógombokat. A tanulók elsajátították a program beépített médiafeltöltő rendszerét.

IMG 20200930 131949

A hangok mp3 állományokként kerültek feltöltésre a tárhelymegtakarítás miatt. A hangok az ingyenesen elérhető soundbible weboldalról lettek letöltve.

IMG 20201007 130653

A harmadik példaprogram segítségével az alapvető matematikai műveletek leprogramozásának elsajátítása volt a cél.

IMG 20201007 131027

Egyszerű, négy alapműveletes számológép elkészítése volt az összefoglaló, önálló összegző feladat.

IMG 20200930 131949

Minden korábbi megszerzett tudásra szüksége volt a tanulóknak ahhoz, hogy egy komplex több változót és összetett grafikus felületet használó programot elkészítsenek.

IMG 20201007 125003 1

Az Okosan gazdálkodj kezelő szoftver működésének minden részletét megismerték a tanulók.

IMG 20201006 110743

A grafikus felület felépítését tesztelés útján sajátították el, a programkód megtekintésével pedig betekinthettek egy összefüggő és komplex program működésének háttérfolyamataiba.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 172 vendég böngészi
Ma, Ulrik napja van. Holnap Emese és Sarolta napja lesz.