hétfő, július 04, 2022
image image image image image image image image
Társastánc oktatás Iskolánkban a 2021-2022-es tanévben a Spirit Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett és tartott társastánc tanításának bevezetésére került sor. Az alsós osztályok körében heti 2 alkalommal testnevelés óra, míg a felsős tanulóknak szakkör keretében volt lehetőségük a táncoktatásra.
Nemzeti Összetartozás Napja 5. alkalommal rendezte meg iskolánk a Nemzeti Összetartozás Napját. A megemlékezéshez idén 3 településről  kapcsolódtak be  a határon túli magyar iskolák közül   Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy és Marosvásárhely. Emlékező beszédet mondott Dr. Fekete Gábor Önkormányzati  Képviselő, az értékmegőrzési bizottság elnöke. 
Szülői tájékoztató A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola egészségügyi veszélyhelyzetre tekintettel kialakított intézkedési terve 2022. június 1-től hatályát veszti.
Országos Német Nyelvi Verseny Az Országos Német Nyelvi Verseny városi, majd megyei fordulóján is továbbjutott két nyolcadik osztályos tanulónk. A döntőt május 20-án rendezték Szolnokon, a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. A húsz döntős között Polyák Marcell a 10. Baráth Bianka pedig a 13. helyen végzett. Mindketten a 8. B osztályunk tanulói. Gratulálunk!
Diákolimpia Országos Döntő Szép sikert ért el a II. Rákóczi F. Ált. Iskola lány labdarúgó csapata, a Debrecenben megrendezett országos döntőn. 20 csapat versengett egymással , lányaink 6 meccset játszottak a mérleg pedig 4 győzelem és 2 vereség lett , ezzel a IX. helyet szerezték meg. 
Madarak és fák napja "Fa nélkül egy fillért sem ér a táj. S üres a fa, ha nincs rajta madár. Én azt hiszem nem kelne föl a nap, ha nem lennének fák és madarak.” /Horváth Imre / A Madarak és fák napja a Föld napjának a testvérünnepe. A hagyomány immáron több mint százéves.
Ezüstérem a megyei döntőben Iskolánk II. korcsoportos (3-4.-es) labdarúgó csapata nagyszerűen szerepelt a Diákolimpián. Négy „lépcsőn” keresztül jutott el a megyei döntőig, ahol második helyezést ért el.
Sikeresen szerepeltek az I. korcsportos labdarúgóink A 2021/2022-es évad labdarúgó diákolimpia versenysorozata a városi selejtezőkkel indult a legkisebb korosztályunk számára. Két győztes mérkőzés után a városi döntőbe jutottunk, ahol színvonalas mérkőzések után sikerült az első helyet megszereznünk.


Játékfejlesztő szakkör - kártyák tervezése

A társasjátékban kétféle kártya kerül.

IMG 20200312 113036 1

Tudóskártya:

Pénzügyi kérdések, fogalmak, melyre adott helyes válasz esetén plusz bevételre lehet szert tenni. A való világban is a pénzügyi tudatosság számtalan anyagi előnnyel járhat, ezt próbáltuk utánozni.

IMG 20200312 105935

Szerencsekártya:

A véletlen eseményeket tartalmazó kártyák bizonyos mezőkre való lépés után kerülnek végrehajtásra. Lehet pozitív és negatív kimenetelű. Pl.: nyeremény, viharkár, pénz öröklése, adóbefizetési kötelezettség

IMG 20200312 110145

A tervezés kiindulása a google kulcsszavas és tematikus kereső rendszerének és a kereső operátoroknak a megismerése.

IMG 20200312 112142

A résztvevők megtanulták a különböző képkeresési lehetőségeket. Lehet keresni szín alapján, csak vonalrajzos képeket, vagy egyszerű ábrákat és illusztrációkat is.

IMG 20200312 112614

A jogvédett és szabadon felhasználható képek közötti különbségeket is megismerték a tanulók.

IMG 20200312 110154 1

A szerkesztés folyamata során a Word programban alakzatok és szövegdoboz beszúrásával készült.

IMG 20200312 111544

A szerkesztési folyamatok egy része online foglalkozásként került befejezésre.

IMG 20200312 113030

Ki olvas minket?

Oldalainkat 254 vendég böngészi
Ma, Ulrik napja van. Holnap Emese és Sarolta napja lesz.