csütörtök, január 18, 2018
Óvodás Kölyökatlétika Verseny Már hagyomány iskolánkban, hogy megrendezésre kerül a város óvodásai között a Kölyökatlétika verseny. Idén január 17-én szerdán került sor erre a rendezvényre, melyen 7 óvoda vett részt. Az Árpádvárosi, a Pálmácska, a Széchenyi sétányi, a Szivárvány, a Hosszú utcai, a Teknősvár és a Bíró Lajos utcai óvoda gyermekei nagy lelkesedéssel vonultak be sportcsarnokunba.
Sulikuckó 01.17. Január 17-én a Rákóczis Szerdák keretén belül, az óvodások az idei évben már második alkalommal vehettek részt az Iskolaváró Sulikuckón. Az óvodások egyik csoportja anyanyelvi foglalkozáson vett részt, melyhez egy kis színezés is társult, így vidám hangulatban készültek a kismalacok, aminek ki kellett találni milyen színe legyen.
Nyílt napjaink Ezennel közhírré tétetik és kidoboltatik, hogy 2018. február 6-7-én iskolánk NYÍLT NAPOT rendez a nagycsoportos óvodásoknak, leendő elsősöknek és szüleiknek! Az 1-2. órában a leendő elsős tanító nénik tartanak magyar, matematika, környezetismeret, rajz órákat, melybe a kicsik is bekapcsolódhatnak és aktív részesei lehetnek. A 3. órában irányultsági – angol, német, testnevelés – órákon lehet részt venni.
Bozsik program 5-6. évf.  A Bozsik Program múlt héten kezdődő rendezvénye január 17-én szerdán folytatódott. A felső tagozatosok közül az 5-6. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival...
Bozsik Program 1-2. évf.  Télen sem szünetel a Bozsik Program. A sport rendezvény sorozat keretében az I-II. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival. A lényeg nem a győzelem, hanem az önfeledt játék volt. Ettől függetlenül mindenki beleadta a legjobb tudását.
Kiállítás a Katona József Színházban Iskolánk tehetséges diákjainak alkotásaiból nyílt kiállítás január 8-án hétfőn a Kecskeméti Katona József Színház nézőtéri büféjében. A kiállítást Harsányi Zsuzsa festőművész nyitotta meg Vas Albert egy szép meséjével varázsolta el a közönséget.
Zoom Kecskemét Újabb verseny a Rákócziban! A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola osztályai között versenyt hirdetünk. Az első helyezett osztály 50 000 Ft-os támogatást kap az osztálykirándulásához a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítványtól!! Mennyire ismered Kecskemétet?
Rákóczis-szerda Gyere Te is a Rákócziba! Ismét indul a tavalyi tanévben nagy sikerű Rákóczis-szerda programsorozatunk - Iskolaváró Sulikuckó és Szabadidős foglalkozások - a nagycsoportos óvodások részére - 2017. XI. 15-én 16.00 órakor. A foglalkozásokra jelentkezni lehet az iskola titkárságán telefonon vagy email-ban.

plakat2018

moza

CHILDREN2020

Ma, Piroska napja van. Holnap Sára és Márió napja lesz.