péntek, december 06, 2019
Pénzügyi pályázat Alapítványunk a Pénzügyminisztérium által 2019. augusztus 14-én kiírt „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán 3 000 000 Ft támogatást nyert. Ezt az összeget a pályázathoz benyújtott „Pénzügyi ismeretek bővítése a Suli(köz)ért, avagy vállalkozásunk egy KÖZÉRT, a közért   elnevezésű iskolai programunk megvalósításához használhatjuk fel.
Látogatás Cipruson 2019. október 8-10-e között látogattunk el a ciprusi Agios Antonios Általános Iskolába. Az iskola Nicosia központjában, egy műemlék épületben helyezkedik el és a város legrégebbi iskolája.
Fogódzó Jótékonysági Gála Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, hogy megrendezésre kerül a FOGÓDZÓ Jótékonysági Gálaműsor, amelyen az intézmény diákjai lépnek fel, megmutatják tehetségüket társaiknak, szüleiknek, rokonaiknak és barátaiknak. November 22-én iskolánk egy időutazáson vett részt, a sportcsarnok pár órára igazi színházteremmé vált.
Újraélesztési tanfolyam Iskolánk novemberben Újraélesztési tanfolyamot szervezett, a teljes felső évfolyam részére. A közel 300 diák 2 órás foglalkozáson vett részt. A tanulók elsajátították az elsősegélynyújtás szabályait, megtanultak újraéleszteni, és a félautomata defibrillátor használatát is elsajátították.
Szépkiejtési Verseny November 7-én délután idén is megrendezésre került az Iskolai Szépkiejtési Verseny. Iskolánknak is fontos a szép és helyes beszéd megtanítása, elsajátítása a tanulók körében. A 2-4. évfolyam diákjai ezen a versenyen megmutathatták tudásukat, szép kiejtésüket.
Örökbefogadás Rohanó világunkban egyre fontosabbá válik, hogy figyeljünk környezetünkre és egymásra, hogy minden nap éljünk harmóniában a természettel és környezetünkkel, a minket körülvevő élőlényekkel és legyünk képesek megóvni környezetünk élő és élettelen értékeit.
Kódséta a méhek országában A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által kiírt pályázatra készült videó.
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.

19.05.10.

Anyák Napi műsor

Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából.

DSC01142

Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa.

A repertoárban szerepelt az Örökségünk című dal, mely Erdélyben íródott, majd Babits Mihály megzenésített versét, a második éneket adták elő a diákok.

DSC01146

Egy meglepetés hangszeres bemutatóval folytatódott a műsor. Marosi Viktória 5. b osztályos tanuló kápráztatta el tehetségével a vendégeket, egy ősi népköltészeti dalt hallhattunk zongorán.

DSC01169

Egy szívhez szóló dallal folytatódott a műsor, Kovács Kati ismert slágerét az Úgy szeretném meghálálni c. dalt a kórus és a szólistáink feldolgozásában.

DSC01170

Az Anyák napi dalcsokor következő virágszála a 2017-ben Oscar díjat kapott „Mindenki” című film vezérdallama, melyet Balázs Árpád zenésített meg.

Csézy Mama című dala is óriási sikert aratott az ünnepeltek körében.

Az Anyák napi megemlékezés a „Legnagyobb hősről” énekelve zárult.

DSC01176

Gyermekek, anyák egymásra borulva, könnyek között ünnepelték meg ezt a csodálatos napot.

DSC01192

szöveg-fotó: Borsos Andrea

beisk20-21

PENZUGY

mod_vvisit_counterEzen héten20675

elerhetoseg

Ma, Miklós napja van. Holnap Ambrus napja lesz.